Dlaczego zmagam się z bólami w okolicach prawej strony pępka i tuż nad nim?

Mam 22 lata, jestem w trakcie przyjmowania 3 opakowania tabletek antykoncepcyjnych - atywia. Od 3 tygodni zmagam się z bólami w okolicach prawej strony pępka i tuż nad nim. Za namową lekarza rodzinnego zrobiłam badania krwi AST i ALT. AST mam 45u/l. ALT mam 72 u/l. Wizytę u ginekologa mam pod koniec przyszłego tygodnia. Czy zgłosić się na izbę przyjęć w związku z bólami, które stają się silniejsze? Czy nie mam powodu do obaw?

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli bóle stają się silniejsze konieczne może być wykonanie usg jamy brzusznej. Tym bardziej, że wyniki ALT i AST są powyżej normy.