Dlaczego moje dziecko budzi się w nocy? Pomocy

Witam. Jestem mamą 10-miesięcznego chłopca, który jest karmiony piersią. Jak miał 9 miesięcy zaczął sam wstawać i raczkować, od tego czasu zaczął się horror nocny. Zawsze kładłam do łóżeczka i zasypiał, teraz non stop awantura. Zaczęłam od kilku dni podawać mleko modyfikowane z nadzieją, że będzie lepiej spał, a tu nic. O godzinie 20 idzie spać, między 20 a 24 potrafi się obudzić ze 32-3 razy na pierś. Chwilę possa i zasypia. Potem między 1 a 3 to samo, pobudka ze 2 razy i od 3 do 6 rano w ogóle nie chce zasnąć, co odkładam do łóżeczka ryk. I od 6 śpi do 7. Na pewno z jednej strony to moja wina, bo jak zaczyna marudzić, to od razu go biorę, aby córki nie obudził. Dodam, iż mały nie używa smoczka i zastanawiam się nad odstawieniem go od piersi. A w nocy to nie pije mleka, tylko smoczka zrobił z niej. Proszę o cenne wskazówki. Dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Witam:)

Dzieci szybką uczą się i uczą rodziców jak mają się zachowywać , aby spełnić ich oczekiwania:)))) Trudno jest jednak się dziwić temu, ponieważ maluszki spragnione są kontaktu, bliskości z najbliższymi:) Zachęcam przede wszystkim do wewnętrznego upewnienia się ,że podjęta decyzja o rezygnacji z karmienia piersią i kładzeniu malca do łóżeczka jest słuszna, bo wówczas łatwiej będzie Pani pokonać niechęć malca do zmian, płacz i być może rozdrażnienie. Najlepiej zacząć od zmian dotyczących jednej rzeczy np. sposobu karmienia.

Nie polecam zastępowania piersi smoczkiem, bo nie są one zbyt korzystne dla rozwoju dzieci:) Może Pani spróbować zmienić dietę wprowadzając mleko modyfikowane oraz stałe pokarmy (ważne jest już karmienie łyżką:). Jeśli dziecko będzie pytać o karmienie piersią to można powiedzieć, że nie ma już w nich mleczka albo inną historię, w którą dziecko może uwierzyć:). Na pewno zmiany nie będą łatwe, więc proszę uzbroić się w cierpliwość i prosić o wsparcie najbliższych:)

Pozdrawiam