Długa infekcja górnych dróg oddechowych i zatok u dziecka

Witam,moja 3,5 letnia córka od 3 tygodni choruje,najpierw zaczęło się od zapalenia zatok i ucha,ucho przeszlo,nosek nie,do tego doszedł brzydki kaszel,była gorączka 38 stopni ale przy chorym uchu normalne,dostala antybiotyk i inne leki,ucho przeszło jednak reszta nie,ledwo mówi nos zatkany i znowu ma temperature 39,lekarz stwerdził wirusa ale juz nie dawal antybiotyku,nadal nie ma poprawy a goraczka ciagle wraca,z nosa nic nie schodzi.Czy w tym przypadku USG zatok cos tu pomoze?

USG zatok to bardzo mało wiarygodna metoda (dostępna tylko w prywatnie :)) ). Dziecko w wieku 3.5 lat ma bardzo słabo rozwinięte zatoki które nie chorują w sposób "przewlekły". Przyczyna problemu nie leży raczej w zatokach. Trzeba się przyjrzeć dokładniej.