Długa miesiączka po porodzie

Jestem po porodzie. Nie miałam miesiączki przez siedem miesięcy, a teraz mam już drugą, ale ciągnie się już trzy tygodnie. Zaczęłam także przyjmować tabletki antykoncepcyjne. Czy to od tabletek tak mi się przedłuża miesiączka? Co się ze mną dzieje? Proszę o szybką odpowiedź.

ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Lek. Monika Szafarowska
25 poziom zaufania

Witam.

Przedłużające się krwawienie miesięczne może mieć wiele przyczyn. Po porodzie może ono wynikać z niewydolności hormonalnej jajników, których prawidłowe funkcjonowanie nie zostało jeszcze przywrócone.

Natomiast jednoskładnikowe tabletki antykoncepcyjne, które Pani przyjmuje, najczęściej powodują nieregularne i przedłużające się krwawienia oraz plamienia międzymiesiączkowe. Po dłuższym czasie stosowania objawy te najczęściej ustępują. Warto jednak w Pani przypadku skonsultować się z lekarzem ginekologiem, który z pewnością zbada Panią i ewentualnie pomyśleć o zmianie preparatu antykoncepcyjnego na inny (dopiero w momencie zakończenia karmienia).

Pozdrawiam serdecznie.

Rezydent w Klinice Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej w Wojskowym Instytucie Medycznym.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty