Długa przerwa między szczepionkami u 6-miesięcznego syna

Witam,moj synek ma teraz 6 m-cy.Zdecydowalismy sie na szczepionke skojarzona 5 w1.Dostal pierwsza a potem...produkt zaosal wycofany i po 2 m-cznej przerwie zaproponowali nam zamiennik(pentaxim),ale wtym czasie moj synek dostal ospe i odlozono szczepienie na za kolejne 2 m-ce.Martwie sie okropnie czy...to nie jest zbyt pzno,zbyt dluga przerwa miedzy szczepieniami i czy wogole zdecydowac sie na ta inna szczepionke.Boje sie strasznnie prosze o rade.Z gory dziekuje

Milena Lubowicz

Czasami z przyczyn niezależnych od nas odstępy między dawkami szczepionki się wydłużają, ale nie jest to powód do niepokoju. Przerwy nie mogą być krótsze niż 6 tygodni, mogą być dłuższe, nie jest to dla dziecka zagrożenie.
Pozdrawiam