Długi czas zajścia w ciążę i pęknięta prezerwatywa

Mam 24 lata, dwójkę dzieci z dwóch związków. Z moim pierwszym mężem staraliśmy się o dziecko rok czasu. Natomiast z moim obecnym mężem mamy drugą córkę, o którą staraliśmy się przez 1,5 roku. Teraz ma ona 7 miesięcy. Każda moja ciąża była zagrożona (mniej więcej od 4 miesiąca miałam rozwarcie ok. 2-3 cm). Badania nic nie wykazały, dlaczego tak ciężko było mi zajść w ciążę. 2 miesiące temu miałam wypalaną nadżerkę tradycyjną metodą! 20 listopada dostałam pierwszą miesiączkę od porodu. 2 tygodnie temu kochałam się z moim mężem, niestety w momencie wytrysku pękła prezerwatywa! Czy jest możliwość, abym była w ciąży? Dodam, że nie mam żadnych typowych objawów ciążowych, ale to chyba bez znaczenia, ponieważ przy poprzednich ciążach też ich nie miałam.

Lek. Dorota Michałek

Witam,

po porodzie cykle mogą być nieregularne i bardzo trudno przewidzieć, kiedy wypadną dni płodne - konieczna jest antykoncepcja. Istenieje możliwość, że zaszła Pani w ciążę, a żeby to wykluczyć lub potwierdzić powinna Pani wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam