Długi czas zajścia w ciążę i pęknięta prezerwatywa

Mam 24 lata, dwójkę dzieci z dwóch związków. Z moim pierwszym mężem staraliśmy się o dziecko rok czasu. Natomiast z moim obecnym mężem mamy drugą córkę, o którą staraliśmy się przez 1,5 roku. Teraz ma ona 7 miesięcy. Każda moja ciąża była zagrożona (mniej więcej od 4 miesiąca miałam rozwarcie ok. 2-3 cm). Badania nic nie wykazały, dlaczego tak ciężko było mi zajść w ciążę. 2 miesiące temu miałam wypalaną nadżerkę tradycyjną metodą! 20 listopada dostałam pierwszą miesiączkę od porodu. 2 tygodnie temu kochałam się z moim mężem, niestety w momencie wytrysku pękła prezerwatywa! Czy jest możliwość, abym była w ciąży? Dodam, że nie mam żadnych typowych objawów ciążowych, ale to chyba bez znaczenia, ponieważ przy poprzednich ciążach też ich nie miałam.

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Lek. Dorota Michałek
11 poziom zaufania

Witam,

po porodzie cykle mogą być nieregularne i bardzo trudno przewidzieć, kiedy wypadną dni płodne - konieczna jest antykoncepcja. Istenieje możliwość, że zaszła Pani w ciążę, a żeby to wykluczyć lub potwierdzić powinna Pani wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam

Lekarz. Pracuje w Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty