Długie cykle - czy jest prawdopodobieństwo, że mogę zajść w ciążę?

Prawdopodobnie to pytanie było wielokrotnie zadawane, ale nigdzie nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi. Kochałam się z mężem w 11 dniu cyklu (licząc od pierwszego dnia miesiączki). Po pierwszej ciąży mam bardzo nieregularne miesiączki co 33, a nawet 37 dni. Stosunek był przerywany, ale podejrzewamy, że trochę nas poniosło:)
Czy jest prawdopodobieństwo, że mogę zajść w ciążę? Obecnie jest 16 dzień cyklu. Od dwóch dni czuję co jakiś czas ból w piersi, pobolewanie w podbrzuszu i ogromną ochotę na słodycze. Gdy byłam w ciąży, jakiekolwiek objawy miałam właśnie w pierwszych dniach. Wszyscy w około twierdzili, że to za wcześnie i dopiero w zaawansowanej ciąży odczuję prawdziwe objawy. Na moje szczęście nic takiego nie miało miejsca. Nawet nie odczuwałam senności czy bólu kręgosłupa. Stąd moje wątpliwości.
Proszę o odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Nie sądzę, by Pani objawy mogły być spowodowane ciążą. Są one raczej efektem autosugestii. Pierwsze symptomy stanu błogosławionego pojawiają się najwcześniej krótko po implantacji zarodka w endometrium, a to ma miejsce nie wcześniej niż po 7 dniach od zapłodnienia. Ponieważ Pani cykle są długie, tym bardziej nie spodziewalibyśmy się owulacji już w 11 czy 12 dniu.

Pozdrawiam serdecznie!