Długie cykle i nieregularne miesiączki

Mam pytanie. 6 września dostałam miesiączkę, trwała 5 dni, a z koleji w pażdzierniku dostałam ją 30 i też trwała 5 dni. Kiedy mam dni płodne? Teraz jest listopad, a ja nie mam miesiączki. Czy to normalne?

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Czy wcześniejsze cykle też były tak długie? Prawdopodobnie cierpi Pani na zaburzenia hormonalne. Powinna Pani zwrócić się do lekarza ginekologa lub od razu do endokrynologa, który zleci odpowiednie badania z krwi. Trudno określić dni płodne w przypadku takich długich (i najprawdopodbniej też nieregularnych) cykli. Najpierw należy rozwiązać kwestię nieprawidłowości cyklu miesięcznego.

Pozdrawiam serdecznie!