Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Długotrwałe krwawienie po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam, od 5lat biorę tabletki antykoncepcyjne. Zrobiłam miesięczną przerwę w braniu tabletek i jak tylko pojawił się okres to wznowiłam antykoncepcję...mój okres trwa już 12 dni. Przez pierwsze 4 dni były to normalne krwawienia od 5 mam plamienia- tak jak okres się kończy tylko mój nie chce się skończyć...Jak wcześniej robiłam przerwę od tabletek to takiej sytuacji nie było... Czy można w jakis sposób zniwelować krwawienie?
KOBIETA ponad rok temu

Łagodzenie bólu porodowego okłady, poród w wodzie, pozycje porodowe

Ból porodowy jest bardzo trudny do zniesienia. To jeden z najgorszych rodzajów bólu. Sprawdź, jak można złagodzić naturalnie przykre dolegliwości, których doświadcza kobieta rodząca.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Opisane przez Panią krwawienie może być działaniem niepożądanym antykoncepcji hormonalnej. Proszę bowiem pamiętać, że krwawienia/plamienia to najczęstsze skutki uboczne tabletek hormonalnych, które występują podczas cykli. Jeśli jednak krwawienie jest bardzo nasilone, być może konieczne jest odstawienie/zmiana preparatu. Koniecznie proszę zatem skonsultować się z lekarzem ginekologiem gdyż warto wspomnieć np o krwawieniu wynikającym z mięśniaków macicy, które szczególnie często pojawia się na skutek stosowania antykoncepcji.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy