Długotrwałe problemy z nawiązywaniem kontaktów społecznych

Mam 23 lata, studiuję. Chodzę do psychologa z powodu długotrwałych problemów z nawiązywaniem kontaktów społecznych, gorszym przyswajaniem wiedzy, zapamiętywaniem, postrzeganiem otaczającego świata i jego spraw. Psycholog skłania się ku depresji i fobii społecznej, jednak nie znając jego podłoża. Nie miałam wcześniej żadnych operacji mózgu, ani urazów głowy. Czy badaniem neuropsychologicznym można wydać opinie o stanie funkcjonowania mojego mózgu, jakie to badania i ich i koszt. Pozdrawiam

Dzień dobry,

Zastanawiam się po co Pani taka opinia ? Co takie badanie miałoby zmienić ?

Zastanawiająca jest również Pani deklarowana trudność z przyswajaniem wiedzy, zapamiętywaniem i jednoczesnym funkcjonowaniem na studiach.

Są badania i testy psychologiczne pozwalające na stwierdzenie organicznego uszkodzenia mózgu. Koszt takich badań zależny jest od placówki. Najlepiej jednak zwrócić się do placówek typu Poradnia Zdrowia Psychicznego, Oddział Psychiatryczny, Poradnia leczenia Nerwic. Niektóre Poradnie Zdrowia Psychicznego świadczą takie usługi w ramach kontraktu z NFZ.