Długotrwałe wymioty u siedmiolatka: jak mu pomóc?

Witam. Moje dziecko ma 7 lat. Dwa tygodnie temu w nocy syn zaczął bardzo wymiotować. Towarzyszyła temu wysoka gorączka (ok. 39 stopni). Dostał leki antywirusowe i po 2 tygodniach choroby wysłałam go do szkoły, ponieważ czuł się już dobrze. Nie wymiotował już i jego temperatura wróciła do normy. Dziś po powrocie ze szkoły dziecko miało 38 stopni gorączki. Wieczorem znów wymiotował (minęły dwa tygodnie od poprzednich wymiotów). Ponownie ma wysoką temperaturę - 39,5 stopnia. Zwracam się z prośbą o pomoc. Pozdrawiam!

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Karolina Dębska

Witam.
Przez internet ciężko jest leczyć dziecko wymiotujące z wysoką gorączką. Musi zbadać je lekarz i uzyskać wiele informacji z wywiadu (szczegóły dotyczące poprzedniej choroby, częstość wymiotów, objawy towarzyszące i inne). Trzeba także pobrać odpowiednie badania. Proszę udać sie do pediatry.
Pozdrawiam.