Długotrwały ból barku powodujący ograniczenie ruchomości

Kobieta w wieku 62 lat, ob. 75, crp 48, długotrwały ból barku powodujący ograniczenie ruchomości, bóle kolan, bóle dłoni w okolicach kciuka co może być przyczyną? Wykluczono boreliozę, choroby reumatoidalne, nowotworowe, kwas moczowy we krwi na granicy normy leczona milulit brak poprawy, ostatnio wdrożono sulfasalazyna brak efektów - poszukiwanie przyczyn od roku, stan pogarszający się, pojawia się ból drugiego barku.

Małgorzata Panek

Czy wykluczono wszystkie choroby reumatoidalne? Zapalenie wielomięśniowe? Polimyalgię reumatyczną?
Proszę udawać się na kontrolę do prowadzącego Panią lekarza, za każdym razem, gdy pojawi się nowy objaw.
W niektórych przypadkach chorób reumatoidalnych diagnostyka jest długotrwała.
Pozdrawiam