Długotrwały kaszel, wymioty, biegunka u 3-letniego dziecka

Córka ma 3 lata. Od dłuższego czasu borykamy się z mokrym kaszlem. W zeszły piątek były wymioty (co drugie dziecko w przedszkolu też wymiotowało). Wczoraj wymioty się powtórzyły. Dziś była dwa razy biała kupka (normalna konsystencja) i po raz pierwszy gorączka 38,4. Byłyśmy dziś u lekarza przed kupką i gorączką więc nie wiem czy mam się martwić. Mocz jutro oddajemy. USG jamy brzusznej jeśli znajdę jutro lekarza. Czy mam się martwić? Co to może być?

Milena Lubowicz

Jaśniejszy stolec i gorączka mogą wskazywać na infekcję biegunkową np. rotawirusową. Zwykle ustępują one samoistnie po kilku dniach. Proszę dziecko nawadniać doustnymi płynami nawadniającymi oraz podawać probiotyk. Gdyby nie było poprawy lub dołączyły się objawy niepokojące proszę skontaktować się z lekarzem szybciej.
pozdrawiam