Długotrwały, męczący kaszel suchy i mokry a odpowiednia terapia

Mam męczący kaszel od 2tyg i zadnych innych dolegliwości. Nie miałam ostatnio grypy i przeziebienia. Kaszel był suchy teraz jest mokry. Mam napady bez określonej przyczyny lub prowokuje go zjedzenie czegos np suchej bułki, głębszy oddech, klima w samochodzie.Czuje łaskotanie w przełyku przy oddychaniu. Stosuje pastylki na kaszel i syrop. Płucze gardło i nie pomaga. 1,5 roku temu gastroskopia wykazała u mnie refluks. Objawia sie zaleganiem i przeszkoda w gardle, czasami lekkimi mdłościami.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proponuję udać się do lekarza, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.

Milena Lubowicz

Proponuję wizytę u lekarza rodzinnego gdyż w pierwszej kolejności należy Panią osłuchać i w zależności od wyniku badania przedmiotowego zdecydować o dalszym postępowaniu.
Pozdrawiam