Dni płodne a szansa zajścia w ciążę

Witam. Ostatnią miesiączkę miałam 20 września, a 12 października odbyłam stosunek z moim partnerem bez zabezpieczenia, zgodnie z moimi wyliczeniami przypadały wtedy dni niepłodne. Niestety teraz okres spóźnia mi się 4 dni, czy jest szansa że zaszłam w ciąże??? Planuje wykonać test, ale postanowiliśmy z partnerem że chcemy być przy tym oboje,co będzie dopiero możliwe za tydzień. Oboje bardzo się stresujemy, dlatego proszę uprzejmie o jak najszybszą odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Niestety nie mogę precyzyjnie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ nie wiem ile dokładnie trwają Pani cykle. Jeżeli trwają mniej więcej 28-30 dni a dodatkowo są regularne to rzeczywiście w okresie, w którym Pani współżyła już powinny być dni niepłodne. Opóźnienie okresu może wynikać np z zaburzeń hormonalnych.