Dni płodne - jak wyliczyć?

Dzień dobry. Mam pytanie: w którym dniu najlepiej zajść w ciążę, jeżeli miesiączkę miałam 12.02.2011? Trwała ona 5 dni, a miesiąc wcześniej była 19.01.2011 i trwała tylko 3 dni. Staram się z mężem o dzidziusia i zwątpiłam w moje obliczenia dni płodnych. Dziękuję za odpowiedź.

33 LAT ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Zajść w ciażę może Pani tylko w ciągu doby od owulacji. Tyle czasu żyje bowiem komórka jajowa. Zapłodnienie może nastąpić w wyniku stosunków, które odbyły się na kilka dni przed owulacją i krótko po niej. Wyznaczanie dni płodnych nie jest trudne, szczególnie jeśli kobieta miesiączkuje regularnie, Pani nie wspomina nic o regularności swoich cykli. Tak czy siak, zachęcam do lektury mojej odpowiedzi na inne pytanie i życzę powodzenia w staraniach!

Pozdrawiam serdecznie.