Dni płodne - temperatura ciała

Witam ponownie! Mam pytanie, jak mierzyć, tzn. w jakich częściach ciała, mierzyć temperaturę, by zauważyć jej wzrost lub spadek? Wiem, że można dopochowo, jednak zastanawiam się nad innym jakimś miejscem, gdyż jeśli się ma miesiączke, to trudno mierzyć tam temperaturę, chyba że wtedy się nie mierzy?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Można też mierzyć temperaturę w ustach, pod językiem - i to jest chyba najwygodniejsze miesjce (ważne tylko, żeby końcówkę termometru umieszczać zawsze w tym samym miejscu) oraz w odbycie. Żeby obserwacje były wiarygodne, dobrze jest dokonywać pomiaru przez cały cykl, również w trakcie miesiączki.

Pozdrawiam!