Do ilu kilogramów powinnam schudnąć?

MAM 24 LAT MA WZROST 159 WAGA 100 PROSZĘ OBLICZYĆ DO ILU KG POWINNAM SCHUDNĄĆ DO MEGO WZROSTU.I CZY UDA SIE SCHUDNĄ 5 RAZY DZIENNIE JEDZĄC SMAROWAC UDA OD CELLUIT .I CHODZĄC W MIEJSCU TAKIE ĆWICZENIE CZY MOŻE POWINNAM COŚ ZMIENIĆ BO TAK OD MIESIACA ROBIE TO UDAŁO SIĘ 10 KG I NIE WIEM CZY TO DOBRZE CZY ZA SZYBKO SCHUDŁAM I CZEKAM NA ODPOWIEDZ.

Katarzyna Ciuchta Dietetyk, Bielsk

Witam,
Pani waga wskazuje na otyłość kliniczną II stopnia. Prawidłowa waga dla Pani wzrostu i wieku, waha się pomiędzy 48 a 62kg.Uda się Pani schudnąć stosując prawidłowa dietę połączoną z ruchem fizycznym.Ważne jest co Pani je w tych 5 posiłkach. Proszę spożywać pełnowartościowe białko, węglowodany złożone oraz tłuszcze nienasycone.

Smarowanie ud kremami od cellulitu, wspomaga naskórek i poprawia jego jędrność, ale nie przyczyni się absolutnie do schudnięcia.

Chodzenie w miejscu,spacery od 30-40 minut 3 razy w tygodniu to odpowiedni rodzaj aktywności fizycznej.Przy Pani wadze, nawet niewielki wysiłek powoduje bardzo szybkie zrzucenie kilogramów. 10 kg w miesiąc to troszkę za szybko, ale z doświadczenia wiem,że u osób z otyłością spadki wagi są znaczne.

Trudno ocenić tutaj jadłospis, bo go nie znam ale wydaje mi się, ze je Pani za mało dla swojej wagi stad tak duże zrzucenie kg. To częsty błąd osób zaczynających walkę z odchudzaniem.Warto byłoby zasięgnąć porady dietetyka,który ułożył by dla Pani plan dietetyczny z odpowiednim zapotrzebowaniem kalorycznym, by schudnąć zdrowo i bezpiecznie.

Pozdrawiam :)

Witam!
Ubytek masy ciała powinien mieścić się w granicy 0,5-1,0 kg tygodniowo. Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Polecam zastosować zasady prawidłowego żywienia i na stałe wprowadzić je do swojego życia. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/ zapraszam do jej odwiedzenia
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska