Do jakich specjalistów powinienem się udać?

Dzień dobry. Pod koniec kwietnia tego roku miałam wykonany zabieg artroskopii stawu kolanowego prawego (rozpoznanie: M23.8 uszkodzenie rogu tylnego łąkotki bocznej i rogu przedniego łąkotki przyśrodkowej kolana prawego) Szycie rogu tylnego łąkotki bocznej Zimmer-Biomet x1 ,resekcja rogu przedniego łąkotki przyśrodkowej, rekonstrukcja ACL kolana prawego z ST i GR Zimmer-Biomet przeszczep 7 mm. W części udowej zablokowano go za pomocą endobutton a w części piszczelowej śrubą 7/25mm. Przez 20 dni po wyjściu ze szpitala przyjmowałam zastrzyki clexane 4000 j.m i przeciwbólowo 1x dziennie nimesli sporadycznie przy bardzo silnym bólu nogi oraz 1x dziennie lub 2x dziennie ibumprom sprint. Przewlekle choruje na niedoczynność tarczycy hashimoto i przyjmuje codziennie 50 mg letrox. Moim problemem są silne duszności objawiające się nie regularnym biciem serca,niemożnością zrobienia pełnego wydechu,straszną suchością w jamie ustnej pomimo częstego nawadniania niegazowaną wodą,suchym kaszlem rozszerzającymi się znacznie żyłami w ręce lewej po nacisku bolą i stają się różowo-fioletowe (czasami bólu też tego przedramienia i szyi w tej części) a kurczącymi się w ręce prawej z siniejącymi dłońmi od wewnętrznej ich strony oraz stóp ale bardziej sinienie pojawia się w prawej stopie oraz uczucie ciągłego przyciskania i napierania klatki piersiowej,słyszalne przeskakiwanie czegoś w przełyku, najczęściej ataki pojawiające się po godzinie 21 oraz po ćwiczeniach usprawniających staw kolanowy. W związku z tymi objawami miałam wykonane TK z kontrastem w celu oceny płuc, nie posiadam jeszcze wyniku. Dotychczas przed operacją mam wykonane rtg klatki piersiowej z opisem: Radiogram klatki piersiowej symetryczny.Zwapnienie we wnęce płuca prawego.Pola płucne prawidłowo powietrzne,bez zagęszczeń miąższowych.Wnęki płuc nieposzerzone,o prawidłowej strukturze. Łuk aorty prawidłowy. Zachyłki żebrowo- przeponowe wolne.Kopuły przepony o gładkich obrysach,w granicach normy fizjologicznej. Cień średnicy serca w normie.Obecnie nie palę papierosów 3 tygodnie przed operacją rzuciłam palenie e-papierosa. Problemy z oddychaniem, pojawiły mi się w pierwszym tygodniu po wyjściu ze szpitala i wydolność mojego oddychania nie jest taka jaka była przed operacją, po badaniu tk jeszcze znaczniej się pogorszyło. Proszę o pomoc, do jakich specjalistów powinnam się udać.
KOBIETA, 28 LAT 11 miesięcy temu

Dobry wieczór.

Opisany problem powinien zostać rozwiązany przez lekarza prowadzącego leczenie. Brak informacji jaki specjalista prowadzi Pani leczenie czy nim jest lekarz pierwszego kontaktu czy ortopeda, kardiolog, pulmonolog.

Że względu na opisane objawy proszę zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu tutaj u Pani najważniejsze jest wykonanie badania fizykalnego które dużo może wnieść z odpowiednią diagnostyką, konsultacją odpowiedniego specjalisty.

Pozdrawiam