Do jakiego lekarza mam się udać z tymi wzdęciami?

Mam ostatnio problemy z zaparciami i wzdęciami. OD czasu do czasu zaparcia miałam, podobno u mnie w rodzinnie sa do tego skłonności. Niestety od 2 tyg aż mnie męczy cała jama brzucha. Zaczęło się od mocnych skurczy i boleści które doprowadziły aż do biegunki. Potem stolec był już normalny, ale pojawiły się nadmierne gazy i wzdęcia. OD kilku dni załatwiam się co 3 dni, ale wzdęcia bardzo mnie bolą. Ucisk czuje, aż od wysokości żołądka, a brzuch mam tak wzdęty, że wyglądam jakbym była w ciąży. Od 4 dni biore probiotyk vivomix, potem planuje brać sanprobi barier lub ibs. Myślę by wdrożyć błonnik witalny. Ale boleści są uciążliwe. Gdzie mogę udać się po pomoc ? Do internisty czy gastrologa od razu ? Czy jest jakiś sposób by sobie ulżyć zanim udam się do lekarza ?

Dobry wieczór.

Można udać się do swojego lekarza pierwszego kontaktu lub rodzinnego który po ocenie w trakcie badania fizykalnego zleci odpowiednią diagnostykę laboratoryjną z krwi i obrazową np USG j.brzusznej oraz zlecając konsultacje do gastrologa.

Jeśli okaże się, że będzie długie oczekiwanie na konsultację do specjalisty na NFZ to pozostaje wizyta komercyjna o ile po wizycie u swojego lekarza stan się nie polepszył.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Specjalista medycyny naturalnej

Naturoterapeuta.

Dietetyk