Do jakiego lekarza należy się udać z tą przypadłością?

Będę miał operację przegrody nosowej.Problem podczas oddychania,bezdech senny, zmęczenie,senność.Lekarz przypisal badania TSH,,elektrolity inne badania.Czy przy przegrodzie nosowej ,krzywej,złamanej mogą powodować wymioty?To się dzieje ,w ten sposób,jak jem kanapki,rogalik,czy jogus z bułką czy kanapka i przy przełyku powoduje wymioty odruch wymiotny.Albo odbija się,zgaga lub albo zwracam jedzenie .Leczę się u psychiatry leki od psychiatra memotropil,perazin.Lecze się u lekarza rodzinnego niedoczynność tarczycy mam leki przypisane letrox 74,letrox 50.Zastanawiam się dlaczego te wymioty są Gdzie ,do jakiego lekarza pójść z tą przypadłością spowodowane wymiotami

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skrzywienie przegrody nosowej nie ma najprawdopodobniej związku z opisanymi przez Pana dolegliwościami. Wymioty mogą pojawić się jedynie po septoplastyce, a więc operacji przegrody nosa i wówczas wymagają konsultacji lekarskiej.

W obecnej sytuacji, jeśli krzywa przegroda nosowa nie była operowana, wymioty, odbijanie oraz zgaga mają inną przyczynę. Diagnozowaniem dolegliwości związanych z układem pokarmowym zajmuje się lekarz gastroenterolog, więc zachęcamy do konsultacji z nim.

Specjalista wdroży diagnostykę mającą na celu znalezienie przyczyny odruchu wymiotnego oraz wymiotów.

Pytania z tej tematyki znajdują się pod następującymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wymioty-poranne-a-mozliwe-przyczyny,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czeste-wymioty-i-goraczka,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-byc-przyczyna-ciaglych-wymiotow-u-89-letniej-kobiety.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.