Do jakiego lekarza powinnam się wybrać?

Od kilku dni mam problem ze stresem- odczuwam go mimowolnie bez konkretnego powodu, mam wrażenie jakby waliło mi serce czasami odczuwam mdłości i boli mnie głowa. Nie odczuwam tego cały dzień ale w randomowym momencie, nie jest to pierwszy raz. Od kilku lat co jakiś czas takie „napady stresu” do mnie wracają. Czasami oprócz mocnego bicia serca trzęsą mi się ręce i mam ochotę się popłakać. Żadne metody na stres mi nie pomagają i muszę czekać aż samo minie co czasami trwa tygodniam i utrudnia mi funkcjonowanie. Do jakiego lekarza powinnam się wybrać ?
KOBIETA, 21 LAT 2 miesiące temu

Dobry wieczór.

Opisane objawy wymagają stacjonarnej wizyty u lekarza pierwszego kontaktu lub rodzinnego który oceni objawy kliniczne w trakcie badania fizykalnego i zleci odpowiednią diagnostykę laboratoryjną i EKG spoczynkowe.

Z jeśli diagnostyka wypadnie prawidłowo warto objawy z konsultować z lekarzem psychiatrą lub dobrym psychologiem.

Opisane objawy mogą sugerować np depresja lub zaburzenia lękowe ale tak wyżej wspomniałem zacząć od lekarza pierwszego kontaktu który zleci odpowiednią diagnostykę aby wykluczyć inne schorzenia.

Proszę nie bagatelizować opisanych objawów.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta

Dietetyk