Do jakiego lekarza się udać jeśli partnerka skarży się na ból podczas stosunku?

Witam! Od pewnego czasu partnerka skarży się na ból w trakcie stosunku. Chciałbym się przebadać, żeby sprawdzić czy wina nie leży po mojej stronie. Mieszkam jednak w innym mieście, niż jestem zameldowany i chodziłem do lekarza. Chciałbym zapytać do jakiego lekarza się udać i jakie badanie dokładnie wykonać (mocz, nasienie), oraz czy jest to możliwe tylko prywatnie czy jest możliwość skorzystania z NFZ w innym mieście? Pozdrawiam

Szanowny Panie, na początku zalecałbym, aby partnerka udała się do ginekologa. Jeśli Pan widzi problem w sobie to warto udać się do urologa.