Do jakiego lekarza udać się w przypadku guzka po wewnętrznej stronie uda?

Dzień dobry, miesiąc temu miałem operację przepukliny pachwinowej prawostronnej metodą laparoskopową. Po 4 dniach pobytu w szpitalu od razu wróciłem do pracy, głównie siedzącej, i jazdy samochodem. Wizyta kontrolna po dwóch tygodniach nie wykazała żadnych problemów. Zgłosiłem tylko guzek w pachwinie, który został określony przez chirurga jako płyn, który sam się rozejdzie/wchłonie. W tej chwili odczuwam dodatkowe dolegliwości. Przepuklinę odczuwam bardziej niż przed operacją, podobnie jak wcześniej z trudem siedzę w jeansach, zrezygnowałem z paska, a gdy tylko mam możliwość, rozpinam guzik. Bardziej mnie jednak martwi lekki ból w pachwinie lub/i wewnętrznej stronie uda podczas stawiania kroku prawą nogą. Nie wiem, czy ma to związek z operowaną przepukliną. Wydaje mi się, że kilka centymetrów poniżej pachwiny wyczuwam guzek wielkości groszku na udzie, innym razem odczuwam bliżej nieokreślony ból po wewnętrznej stronie uda w okolicach pachwiny. Dolegliwości te ostatnio nasilają się, tak, jakbym nadwyrężył mięsień uda i trudno mi określić, czy mają związek z operacją, ale są dość niepokojące, zwłaszcza przy chodzeniu (udo) i siedzeniu (pachwina). Faktem jest, że sporo czasu spędzam za biurkiem, nie uprawiam sportu i mam nadwagę (mimo zrzucenia kilku kg przed i po zabiegu), ale też nie bardzo wiem, jakie są zalecenia po takiej operacji odnośnie ruchu i przez jakiś okres (zalecono mi nieprzemęczanie się fizycznie przez 3 miesiące, ale jak jest ogólnym z ruchem?). Chciałbym zapytać do jakiego lekarza się udać i jakie badanie zrobić odnośnie tego uda, czy może udać się na rehabilitację?

Podane objawy są niepokojące, jednak określenie przyczyny tych dolegliwości jest niemożliwe z poziomu portalu, proponuję pilną wizytę w miarę możliwości u chirurga lub u lekarza rodzinnego. Pozdrawiam.