Do jakiego lekarza udać się z objawami depresyjnymi?

Witam!!! Mam problem, chodzi o to, że moja 60-letnia mama od pewnego czasu źle się czuje. Podstawowe badania, czyli krew i mocz, wyszły dobrze. Zauważyłem, że mama ma wszystkie objawy stwierdzające depresję, czyli zmienne nastroje, spadek wagi, problemy ze snem, spadek myślenia i koncentracji, narzeka również na różnorakie bóle, jednego dnia boli ją głowa, drugiego kręgosłup, trzeciego wątroba, lub inne narządy, i tak cały czas. Czy wszystko to może wiązać się z depresją, jeśli tak, to do jakiego lekarza się udać na początku, by stwierdzić, czy to faktycznie to, no i mianowicie podjąć leczenie. Dziękuję i pozdrawiam.

ponad rok temu

Lek. Jan Karol Cichecki

Witam,

rzeczywiście takie objawy mogą przemawiać za rozpoznaniem depresji. Proponowałbym udać się do najbliższej Poradni Zdrowia Psychicznego. Specjalista psychiatra, po przeprowadzeniu osobistego badania, ewentualnie zleci dodatkowe badania.

Pozdrawiam serdecznie