Do jakiego lekarza warto się udać z takimi problemami?

Dzień dobry. Otóż potrzebuje lekarskiej porady w zakresie swojego zdrowia. Od około 2 lat borykam się z masą wszelkich objawów, które to pojawiły się na początku od tego, iż dwa lata temu zdrętwiala mi dosłownie cała lewa strona ciała, podczas to której sytuacji, nie mogłem nawet mówić, było to utrudnione. Pamiętam, że byłem wtedy na pogotowiu, zmierzyli ciśnienie, powiedzieli że nic mi nie jest, po czym wysłali do domu, dali jakies leki, na drugi dzień przeszło. Mówili coś o migrenie. Jednakże od tamtego czasu tak jak mówię borykam się z \"całościowymi\" dolegliwościami zdrowotnymi i chcialbym uzyskać ewentualnie porady gdzie, co i jakiego lekarza mógłbym zbadać, lub z jakimi badaniami mógłbym się udać do konkretnego lekarza (żeby zaoszczędzić czas). Do tej pory bagatelizowalem i po prostu nie miałem czasu na \"chorowanie\", raz odwiedziłem lekarza poz który zlecił mi badanie krwi (morfologia) no i tyle, nic więcej. Otóż na dzień dzisiejszy najbardziej dokuczliwe objawy (chociaż mimo wszystko da się żyć) to: -nadmierne wypadanie włosów, -problem z oczami, czasami jakby wrażenie hmm, lekkiego oczopląsu? -jakby tik nerwowy czoła, lekkie wytrzeszczanie oczu, dziwne wrażenie przechodzące od czoła po lewą skroń przez szyję i wokół całego kręgosłupa, -zaburzenie wzroku polegające na tym że mam jakby takie 3 czarne kropki/punkty, co de facto łączy się z tym przechodzeniem tego dziwnego uczucia, nasila się to podczas patrzenia na światło (światłowstręt?), -czasami drętwienie języka -lekkie zaburzenia węchu i smaku -strzelanie w kręgosłupie, stopach i kolanach(jakby kości byly takie łamliwe) -uderzenia gorąca, -problem z jądrami i libido (znaczne pomniejszenie rozmiaru jąder, problem z libido i erekcją) -ogolne osłabienie, częste zmęczenie (wiek 26 lat). To najbardziej dokuczliwe objawy. W miarę możliwości proszę o poradę - gdzie i do jakich lekarzy się udać? Najlepiej z jakimi już wykonanymi badaniami? Z góry uprzejmie dziękuję
MĘŻCZYZNA, 27 LAT 3 miesiące temu

Dzień dobry.

Opisane przez Pana objawy wymagają odpowiedniej diagnostyki ale przede wszystkim konsultacji dobrego neurologa, okulisty w celu diagnostyki badania dna oka

Co do badań przed wizytą u neurologa to przede wszystkim diagnostyka obrazowa Rezonans magnetyczny głowy i badanie EEG głowy .

Co do diagnostyki z krwi to badania morfologia z rozmazem, CRP, TSH, glukoza, kreatynina, PSA, lipidogram, mocz ogólne.

Lekarz po dokładnym zebranym wywiadzie ale również po przeprowadzeniu badania fizykalnego i zapoznaniu się z dokumentacją medyczną przeprowadzoną przed wizytą będzie w stanie ocenić Pana opisane dolegliwości z objawami klinicznymi i zaleci odpowiednią zalecenia dotyczące Pańskiego stanu zdrowia.

Może się okazać, że lekarz zleci rónież dodatkową diagnostykę lub konsultację odpowiedniego specjalisty ale to już stwierdzi po dokładnej konsultacji.

Proszę nie bagatelizować opisanych objawów udać się do lekarza pierwszego kontaktu lub rodzinnego w celu wydania skierowania do neurologa lub wizyta komercyjna.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta

Dietetyk