Do jakiego lekarza z guzkiem w piersi?

Witam. Mam 21 lat, wyczułam niedawno guzka w piersi prawej, chcę się zgłosić do lekarza ale nie wiem do jakiego. Czy iść do lekarza rodzinnego - internisty czy ginekologa ? A jeśli ginekolog nie będzie miał sprzętu do badania piersi ( usg ) ? Czy zapytać telefonicznie czy mają taki sprzęt ? Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Najlepiej zgłosić się do lekarza radiologa lub lekarza onkologa (niepotrzebne skierowanie).
Najważniejsze są bowiem umiejętności interpretacji obrazu USG, a nie samo posiadanie sprzętu.
Nie wszyscy ginekolodzy potrafią i wykonują USG piersi.