Do jakiego specjalisty mam się udać na leczenie?

Dzień dobry, ostatnio ja i moja rodzina zauważyliśmy nasilające się zdarzenia typu: 1. "Zamyślanie" (nawet w czasie rozmowy) - wzrok tępo wbity w 1 punkt i wewnętrzna rozmowa. Czasem pomaga zamilknięcie rozmówcy, czasem trzeba mnie zawołać. 2. Gubienie wątków - w czasie dyskusji potrafię zgubić się kilka razy (obojętnie czy mówię ja czy ktoś inny) 3. Problem z przypomnieniem sobie/zaplanowaniem trasy przejazu samochodem w miejsce które dobrze znam np. z domu na rynek Sytuacje jak powyżej towarzyszą mi odkąd pamiętam, ale w ciągu ostatnich lat ich częstoliwość wzrosła kilkaset procent. Proszę o informację, do jakiego specjalisty powinienem się udać?

Dzień dobry,

Proszę rozważyć wizytę u neurologa lub na początek u internisty, aby polecił podstawowe badania medyczne. Objawy, o których Pan pisze nie muszą mieć podłożna psychologicznego, na początek warto wykluczyć medyczne przyczyny takich objawów. Koniecznie proszę się udać do lekarza, zwłaszcza że objawy postepują.