Do jakiego specjalisty mam się udać z tym problemem?

Witam, Jestem kobietą, 34 lata. Nigdy nie miałam poważnych problemów zdrowotnych. Rok temu miałam pierwszy raz w życiu atak paniki, dosyć intensywny. Od tego czasu mam ataki co jakiś czas. Teraz wiem że są to tylko ataki paniki i zaczęłam stopniowo przyzwyczajać się do tego. Potrafię się w miarę szybko opanować. Jednakże od kilku miesięcy mam dziwne uczucie "w środku" jest to bardzo trudne do opisania. Jakbym tonęła, bądź zapadała mi się klatka, może coś w rodzaju ciężaru spadającego z klatki piersiowej i nagle przy wechu czuje dziwny zapach. Ten zapach jest jedynie odczuwalny przy jednym może dwóch wdechach. Nie potrafię go do niczego co znam porównać. Wcześniej, kiedy mi się to działo, od razu wzrastał mi puls i czułam jak kolata mi serce. Teraz potrafię opanować to i nie czuję już strach jak mi się to dzieje. Jednak wciąż nie wiem co to może być. Dodam że trwa to kilka sekund ale powtarza się co kilka minut. Przeważnie przed zaśnięciem. Nie wiem nawet jak to wytłumaczyć lekarzowi. Do jakiego specjalisty się udać? Czy może psycholog? Dlaczego czuje ten dziwny zapach? Proszę o jakiekolwiek porady. Dziękuję.

Nerwica - kiedy warto udać się do specjalisty?

Dzień dobry,

Ataki paniki, zaburzenia lękowe itp. mogą być objawami różnych trudnych przeżyć. W takich sytuacjach można udać się po pomoc do psychoterapeuty, psychologa klinicznego, a gdy takie stany nasilają się warto też zadbać o siebie i wesprzeć się konsultacją u lekarza psychiatry.