Do jakiego specjalisty udać się z chłopakiem, który ma problem z alkoholem?

Do jakiego specialisty udać się aby był trzezwy mój chłopak który chce się leczyć i zycz trzezwo

Formalne prawo do diagnozy choroby alkoholowej ma w Polsce lekarz. Najczęściej zajmuje się tym lekarz psychiatra. W procesie diagnostycznym mogą (i nawet powinni) brać także udział specjaliści psychoterapii uzależnień i psychologowie. Optymalnie jest skorzystać z pomocy wyspecjalizowanych ośrodków leczenia uzależnienia od alkoholu. Na stronie internetowej Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych: www.parpa.pl w zakładce „Placówki lecznictwa” można znaleźć listę takich instytucji.