Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 0 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Do jakiego specjalisty zgłosić się z depresją?

Witam, mam na imię Artur, 28 latek za mną i pojawił się problem z którym nie potrafię sobie poradzić... Ze wszystkich informacji jakie zebrałem z internetu wynika że mam depresje i tu pada moje pytanie, do kogo powinienem się z tym zgłosić na samym początku? Nie ukrywam że jako kasjer zarabiam śmieszne pieniążki i nie stać mnie na wizyty u specjalistów za 200zł za 50min, choć rozumiem, każdy musi z czegoś żyć... Czy mogę liczyć na jakąś podpowiedź w danej kwestii? Serdecznie Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu

Czym różni się nerwica od innych zaburzeń psychicznych?

Dzień dobry,

Proszę zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego - tam w ramach NFZ - może się Pan umówić na konsultację z lekarzem psychiatrą czy psychoterapeutą, którzy odpowiednio do rozpoznania zaproponują leczenie.

0

W takim przypadku najlepiej zgłosić się do Poradni, w której specjaliści przyjmują w ramach NFZ. Do lekarza psychiatry można zgłosić się bez skierowania, natomiast do psychologa musimy posiadać skierowanie np. od lekarza rodzinnego.Pozdrawiam!

0

Panie Arturze,

proszę sprawdzić, gdzie najbliżej Pana miejsca zamieszkania znajduje się Poradnia Zdrowia Psychicznego. Przyjmują w niej psycholodzy, psychoterapeuci, psychiatrzy w ramach NFZ. Do psychologa, psychoterapeuty należy zgłosić się ze skierowaniem np. od lekarza pierwszego kontaktu, lekarza psychiatry.
Wizyty są bezpłatne. Ważne, aby wykazał Pan, że jest Pan ubezpieczony.
Serdecznie pozdrawiam.

0

witam Pana , radziłabym wizytę u psychoterapeuty lub psychologa, jest możliwość skorzystania z takiej pomocy w ramach NFZ, szczegółowe informacje gdzie się udać znajdzie Pan w internecie bądź pod nr tel informacji medycznej.

0

Dzień dobry!

Proszę zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego lub do swojego lekarza pierwszego kontaktu i podążać za jego dalszymi wskazówkami.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy