Do jakiego specjalisty zgłosić się z depresją?

Witam, mam na imię Artur, 28 latek za mną i pojawił się problem z którym nie potrafię sobie poradzić... Ze wszystkich informacji jakie zebrałem z internetu wynika że mam depresje i tu pada moje pytanie, do kogo powinienem się z tym zgłosić na samym początku? Nie ukrywam że jako kasjer zarabiam śmieszne pieniążki i nie stać mnie na wizyty u specjalistów za 200zł za 50min, choć rozumiem, każdy musi z czegoś żyć... Czy mogę liczyć na jakąś podpowiedź w danej kwestii? Serdecznie Pozdrawiam

Dzień dobry,

Proszę zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego - tam w ramach NFZ - może się Pan umówić na konsultację z lekarzem psychiatrą czy psychoterapeutą, którzy odpowiednio do rozpoznania zaproponują leczenie.

W takim przypadku najlepiej zgłosić się do Poradni, w której specjaliści przyjmują w ramach NFZ. Do lekarza psychiatry można zgłosić się bez skierowania, natomiast do psychologa musimy posiadać skierowanie np. od lekarza rodzinnego.Pozdrawiam!

Panie Arturze,

proszę sprawdzić, gdzie najbliżej Pana miejsca zamieszkania znajduje się Poradnia Zdrowia Psychicznego. Przyjmują w niej psycholodzy, psychoterapeuci, psychiatrzy w ramach NFZ. Do psychologa, psychoterapeuty należy zgłosić się ze skierowaniem np. od lekarza pierwszego kontaktu, lekarza psychiatry.
Wizyty są bezpłatne. Ważne, aby wykazał Pan, że jest Pan ubezpieczony.
Serdecznie pozdrawiam.

witam Pana , radziłabym wizytę u psychoterapeuty lub psychologa, jest możliwość skorzystania z takiej pomocy w ramach NFZ, szczegółowe informacje gdzie się udać znajdzie Pan w internecie bądź pod nr tel informacji medycznej.