Przyczyny autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego przyczyny.

Paulina Witek Psycholog, Warszawa
74 poziom zaufania

Generalnie leczenie depresji polega na działaniu terapeutycznym zarówno psychiatry jak i psychologa. A do którego się zgłosić zależy to od objawów, ich nasilenia, przyczyny depresji. Lekarz psychiatra może przepisać odpowiednie leki, które niekiedy są niezbędne do normalnego funkcjonowania np. w przypadku depresji endogennej, a niekiedy po prostu pomagają osobie chorej przetrwać pierwszy okres terapii np. kiedy depresja pojawiła się po stresującym wydarzeniu.

Nie we wszystkich  przypadkach leki są konieczne i wówczas pacjenta kieruje się na konsultację psychologiczną. Psycholog poza znalezieniem źródła problemu i jego terapii, może pomóc pacjentowi zapobiegać wystąpieniu choroby w przyszłości oraz rozpoznawać ewentualne objawy jej nawrotu. Często depresja wywołana stresującym zdarzeniem ma swoje źródło w przeszłości, której wspomnienia drzemią w naszej nieświadomości, a psycholog jest w stanie je odkryć i uzdrowić. Pozdrawiam serdecznie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty