Do kogo powinienem się jeszcze zgłosić z bólami w klatce piersiowej?

Witam, Niedawno trafiłem na SOR z bólami w klatce piersiowej, przy okazji prawdopodobnie ze stresu skoczyło mi ciśnienie (200/140). Dzień później trafiłem do szpitala gdzie zdiagnozowali mi nadciśnienie tętnicze. Po wyjściu ze szpitala brałem Triplixam 10,2.5,10, oraz Emanere - jednak mój organizm nie tolerowal Triplixamu(bóle głowy, zaworty i osłabienie). Po wizycie u kardiologa zacząłem brać Nebilet 5mg (1/4 lub 1/2 tabletki rano) oraz Prestarium 5 mg wieczorem. Ciśnienie ustabilozało się po ok 2 tygodniach 120-130/80. Jednak miewam bóle głowy w okolicach skroni. W miedzy czasie zrobiłem Gastroskopie - wykryty Helicobacter oraz niewielka przepukline rozworu przełykowego. Brałem Duomox oraz metronidazol 2 razy dziennie Emanera. W między czasie również po wizycie u Endokrynologa zrobiłem badania: FT3 FT3 2,76 pg/ml 1,71 3,71 N FT4 FT4 1,21 ng/dl 0,70 1,48 N anty-TPO anty-TPO 0,03 IU/ml 0,00 5,61 N anty-TG anty-TG 0,92 IU/ml 0,00 4,11 N P/c. p. receptorom TSH (TRAb) Wynik badania: < 0,8 IU/l 0,00 1,22 Chromogranina A Chromogranina A 100,32 µg/l 0,00 100,00 H Aldosteron Aldosteron 177,82 pg/ml Witamina D metabolit 25(OH) Wynik badania: 15,40 ng/ml Poza tym morfologia w normie cholesterol i cukier delikatnie podwyższony. Przeraża mnie trochę wysoki poziom Chromograniny. Czy może być to spowodowane braniem Emanery ? Aldosteron też jest dosyć wysoki, robiłem go po pionizacji więc jest w limicie. Po 3 tygodniach od trafienia do szpitala bóle w klatce piersiowej nie ustąpiły całkowicie - jednak jest zdecydowana poprawa. Do kogo powinienem się jeszcze zgłosić z tymi bólami ??

Lek. Bartosz Domagała

Proszę udać się do endokrynologa, wysoki poziom chromograniny może być przyczyną podwyższonego ciśnienia i mieć tło endokrynologiczne.