Dobór diety przy Zespole Gilberta

Mam zespół Gilberta. I chciałam wiedzieć czy nie stosując się do diety oraz do małego wysiłku fizycznego czy będzie to miało dla mnie jakieś duże konsekwencje?

Zespole Gilberta to łagodna, wrodzona choroba metaboliczna objawiająca się zwiększeniem stężenia bilirubiny w surowicy krwi prowadzącym do żółtaczki (żółte zabarwienie oczu i skóry) pojawiającym się okresowo, a czynnikami wywołującymi są m.in spożycie alkoholu czy tłustego posiłku, a także dieta niskokaloryczna lub głodzenie. Ponieważ zespół Gilberta nie wymaga specjalnego leczenia, stosuje się odpowiednią dietę oraz zaleca unikanie czynników, które mogą wywoływać żółtaczkę. Chorym na zespół Gilberta zaleca się utrzymywanie zrównoważonej, lekkostrawnej diety, regularne spożywanie posiłków, unikanie pozostawania na czczo i pomijania posiłków, dbanie o regularny tryb życia, relaks i wypoczynek oraz niezbyt męczący ruch. Ponadto, zaleca się wystrzegania spożywania alkoholu oraz unikanie stanów nadmiernego wysiłku i stresu. Nieprzestrzeganie diety i duży wysiłek fizyczny na pewno wpłynie na Twoje samopoczucie.
Pozdrawiam.