Dobowa dawka leku Citaxin

Witam. Psychiatra przepisał mi 3xdziennie brać citaxin (co łącznie daje 60mg), a w ulotce przeczytałam, że max. można go brać 40mg dziennie. Czy powinnam się martwić, a może coś źle zrozumiałam z ulotki?

Maksymalna dawka citalopramu (Citaxin) to rzeczywiście 40 mg/dobę. W wybranych przypadkach (np. lekooporne OCD) dopuszczalne są wyższe dawki, ale taka decyzja musi uwzględniać potencjalne korzyści i ryzyko u danego pacjenta. Decyzje takie są podejmowane indywidualnie. Zwykle jednak citalopram stosuje się w jednej dawce, a nie 3 x dziennie.