Zapytaj lekarza

7 3 6 , 0 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dobrze ważę?

Dzień dobry. Kończę w lutym 13 lat, przy wzroście 159 ważę 62 kg. Moja mama mówi, że potem mi się to ustabilizuje, a ja mówię, że nie. Czy to prawda, że moja waga ustabilizuje się? Ewentualnie proszę o dietę i ćwiczenia - zwłaszcza na brzuch i uda.
KOBIETA, 12 LAT ponad rok temu

Dieta odchudzająca dla cukrzyka

Czy osoba cierpiąca na cukrzycę może być na diecie odchudzającej? Dowiedz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta - diabetologa prof. Władysława Kornafela.

Witam,

Twoje BMI wynosi 24,6, co na siatce centylowej odpowiada obszarowi między 90, a 97 centylem.
Oznacza to, iż masz nadwagę.
Twój organizm rośnie, stąd stosunek masy ciała do wzrostu ulegnie zmianie.
Możliwe (jeśli nie będziesz się objadała kaloryczną żywnością), że Twoja masa ciała zmaleje w stosunku do wzrostu ("wyrośniesz" z nadwagi).
Pamiętaj jednak o odpowiedniej aktywności fizycznej (minimum 30 minut dziennie umiarkowanego wysiłku fizycznego) i unikaniu "bomb kalorycznych".

Z diety powinnaś wyeliminować: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast-foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).
Warto także skorzystać z konsultacji lekarskiej i wykonać badania, które pozwolą na ustalenie przyczyny nadmiaru kilogramów.

Pozdrawiam ciepło

P.S
Głowa do góry!

Dietetyk, autorka wielu tekstów dotyczących problematyki odchudzania i zdrowego żywienia.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy