Dodatkowe gruczoły mleczne pod pachami a powikłania po porodzie

Odkad siegam pamiecia moje pachy zawsze byly 'inne'. Kiedy urodzilam dziecko w pazdzierniku 2006 roku okazalo sie, ze moje 'grube' pachy maja dodatkowe gruczoly mleczne. Po jednej str bylo ujscie, z ktorym meczylam sie ponad 2msce zanim sie wysuszylo i mleko przestalo wyciekac, po drugiej str ujscia nie bylo, wiec cierpialam z powodu zastoju, nie mogac trzymac reki na dol, bo uciskalam zastoj... Planuje kolejne dziecko, obawiam sie jednak, ze te problemy sie powtorza. Co mozna z tym zrobic?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Dodatkowe sutki mogą być usunięte chirurgicznie bez szczególnych efektów ubocznych. W innej sytuacji po ciąży istnieje ryzyko nawrotu.