Dodatkowe zabezpieczenie podczas kuracji Unidox Solutab przy antykoncepcji hormonalnej

Od kliku miesiecy stosuję unidox solutab (kuracja na trądzik), który zmniejsza skutecznosc pigułek antkoncepcyjnych (stosuje naraya plus) i przeczytałam na ulotce, że wskazane jest dodatkowe zabezpieczenie w trakcie leczenia, poza pigułkami. Przez jaki czas po zakończeniu kuracji trzeba to dodatkowe zabezpieczenie stosować, po jakim czasie antybiotyk przestaje oddziaływać na tabletki antykoncepcyjne?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W trakcie stosowania antykoncepcji i 10 dni po zakończeniu terapii należy zastosować dodatkowe zabezpieczenie.