Dodatkowe zabezpieczenie przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

witam, niedawno zaczęlam brać tabletki antykoncepcyjne, niestety, po wybraniu pierwszego blistra dopadła mnie choroba i podczas siedmiodniowej przerwy przed drugim opakowaniem zaczęłam zażywać antybiotyk. Czy dodatkowe zabezpieczenie powinnam stosować dłużej niż siedem dni od przyjęcia ostatniej tabletki antybiotyku? Może nie robić przerwy pomiędzy drugim a trzecim opakowaniem? Bardzo proszę o poradę.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tej sytuacji należy zabezpieczac się dodatkowo przez co najmniej 7 dni od zakończenia stosowania antybiotyku.