Zapytaj lekarza

7 1 6 , 2 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dodatni odczyn WR przed usunięciem macicy i mięśniaków

Przygotowuję się do zabiegu operacyjnego - usunięcie macicy i mięśniaków. Mmiałam badanie histopatologiczne, wyszedł azcus, dysplazja. Robiłam badania krwi i wyszedł dodatni WR, skierowany do weryfikacji. Miałam wcześniej stan zapalny - drobne torbiele. Czy to ma wpływ na dodatni WR? Czy to kolejna choroba? Mam zaszczepić się przeciw żółtaczce, czy to w niczym nie przeszkadza? Badania na przeciwciała wykazały, że mogę się zaszczepić.

KOBIETA, 47 LAT ponad rok temu

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Lek. Magdalena Szymańska
64 poziom zaufania

Dzień dobry!

Dodatni wynik WR czyli VDRL świadczy o prawdopodobieństwie wystąpieniu zakażenia krętkiem bladym wywołującym kiłę. Wynik jest skierowany do weryfikacji także należy go powtórzyć, gdyż czynna infekcja krętkiem bladym może być przeciwwskazaniem do zabiegu.
Z powtórzonym wynikiem badania należy udać się do lekarza, gdyż może być potrzeba wyleczenia infekcji przed histerektomią.

Jeżeli chodzi o wynik badania histopatologicznego to wynik ASCUS oznacza atypowe komórki nabłonka płaskiego szyjki macicy.

Szczepienie przeciw WZW również odłożyłabym na później.

Pozdrawiam!

Lekarz medycyny na specjalizacji z dermatologii i wenerologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy