Dodatni wynik testu w kierunku boreliozy a rozwój choroby

zrobilam test na borelioze igg vlsa wyszlo dodatnie,co oznacza vIsa???? czekam na wynikn igm, czy to borelioza??
Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jest to oznaczenie metody badania. Aby mówić o boreliozie musimy mieć do dyspozycji zarówno IgG jak i IgM. W przypadku ujemnego IgM wynik ten świadczyć będzie o przebytej infekcji. Gdy IgM będzie dodatnie to upoważnia to do rozpoznania choroby.