Dodatnie przeciwciała jądrowe Ana o mianie 1:1280

Moja córka 4 lata temu chorowała na Chorobę -schoenleina-henocha( która zaatakowala tylko naczynia na nogach). choroba już nie nawraca ale moja córka (obecnie ma 9 lat)ma dodatnie przeciwciała jądrowe Ana o mianie 1:1280 .W przychodni reumatologicznej prócz tych badań nic niepokojącego nie widzą. Moja córka jest zdrowym(rzadko chorującym na infekcje), radosnym na nic nieskarżącym się dzieckiem. Gdzie jeszcze mogłabym poszukiwać przyczyny złych wyników...gdzie pojechać na diagnozę???

Małgorzata Panek

Przeciwciała ANA mogą być podwyższone w różnych chorobach, np. przy infekcji.
Istotne jest , czy Pani córka ma jakiekolwiek dolegliwości. Jeśli nie, sam wynik badań nie ma znaczenia diagnostycznego.
W przypadku jakichkolwiek niepokojących objawów, proszę zgłosić się do pediatry.
Pozdrawiam