Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dolegliwości bólowe i uczucie wykręcania stóp i rąk

Witam! Co to może być za choroba, która mi wykręca ręce i stopy, a stopy w szczególności. Trudno mi się ubrać, założyć buty czy skarpety na nogi, od razu mnie bardzo boli przy tym wykręcaniu. Lekarze nie umieją rozpoznać, co to za choroba i odsyłają mnie z kwitkiem, a jeszcze na dodatek boli mnie dość mocno łydka prawa. Nie wiem jak z tym żyć, nie mogę nigdzie wyjść, bo trudno mi założyć buty, bo zaraz wykręcanie całej stopy obydwie. Ogólnie trudno mi się ubrać, co ruszę nogami od razu zaczyna się to wykręcanie. Nadmieniam, że żylaków nie mam na łydkach. Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedź. Z poważaniem, Maria Sz.
KOBIETA, 66 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Lek. Marta Hat
71 poziom zaufania

Witam! Na podstawie samego opisu trudno jest zasugerować właściwą diagnozę. W celu jej ustalenia niezbędne jest osobiste badanie fizykalne i z zależności od stwierdzonych nieprawidłowości dalsza diagnostyka. Warto byłoby także przytoczyć jakie badania laboratoryjne i obrazowe zostały wykonane oraz jakie schorzenia zostały wykluczone. Warto wspomnieć o chorobach przewlekłych i zażywanych lekach. Dolegliwości, które Pani opisuje na pewno wymagają wykluczenia zaburzeń elektrolitowych (należy oznaczyć poziom wapnia, magnezu, potasu i sodu we krwi), wskazana jest także konsultacja reumatologiczna. Pozdrawiam

Pracownik Szpitala Specjalistycznego im. dr Józefa Babińskiego w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy