Dolegliwości ze strony układu moczowego

Mam 36 lat, wykonuję pracę w pozycji siedzącej i od dłuższego czasu mam dolegliwość ze strony układu moczowego.W sytuacji gdy odczuwam przymus oddania moczu a w danej chwili nie mogę skorzystać z toalety i jestem zmuszony do przetrzymania moczu to potem mam kłopoty z wysikaniem się tzn. strumień moczu leci powoli i jest bardzo cienki pomimo mojego starania się oddania moczu. Ponadto mam problem z erekcją.
36 LAT ponad rok temu

Zaburzenia oddawania moczu, które Pan opisuje dotyczą wielu osób. Powstają one po zbyt długim wstrzymywaniu moczu i są one fizjologią – chodzi o układ sił mięśni odpowiadających za wypieranie i trzymanie moczu. Podczas długiego przetrzymywania moczu mięśnie odpowiedzialne za zatrzymanie moczu w pęcherzu bardzo się napinają i potem, kiedy chcemy oddać mocz i one powinny się rozluźnić – robią to zbyt wolno. Jedyne co można Panu poradzić to aby częściej oddawał Pan mocz. Jednak sama zdaję sobie sprawę, że w pewnych sytuacjach w pracy nie można zrobić sobie przerwy i nie ma na to rady.
Natomiast problemy z erekcją są prawdopodobnie związane z czymś innym, być może ze stresem w pracy albo po prostu przemęczeniem. Mało prawdopodobne, aby w tak młodym wieku rozpoczęły sie u Pana problemy z prostatą. Może niedawno zaczął Pan przyjmować jakieś leki – np. na serce; niektóre z nich mogą utrudniać życie seksualne i po prostu trzeba je wymienić na inne. Powodem mogą także problemy natury psychologicznej – być może ma Pan żal do swojej partnerki, nie układa Wam się ostatnio, macie kłopoty finansowe, które bardzo Was martwią. Czasami szczera rozmowa, odpoczynek i trochę wyrozumiałości dla samego siebie może zaradzić kłopotom w łóżku. Nieodzowne jest także zwiększenie aktywności fizycznej – przecież ma Pan pracę, w której jest Pan długo unieruchomiony! Basen, siłownia lub rower dwa razy w tygodniu na pewno by nie zaszkodziło!  Na uprawianie sportu trzeba przeznaczyć troche pieniedzy, ale codzienny półgodzinny spacer (najlepiej z partnerka) nic nie kosztuje.
Jeżeli dolegliwości będą dłużej Pana niepokoić, dobrze byłoby udać się z wizytą do urologa, a przynajmniej do lekarza pierwszego kontaktu, który zbadał by ogólnie Pański stan zdrowia.