Domowe sposoby leczenia trądziku

Mam 14 lat i chcę mieć cerę bez skazy - jak to zrobić, żeby nie przepłacać? Do dermatologa się nie wybiorę, bo nie ma go w mojej miejscowości. Czasami wyskoczy mi pryszcz na policzku, ale chcę zrobić coś z moim nosem, bo jest straszny - są na nim czerwone plamy i parę pryszczy. Czy są na to jakieś kremy albo domowe sposoby?
14 LAT ponad rok temu

Witam.

Zachęcam do doboru kosmetyków do cery trądzikowej - najlepiej w aptece. Polecam przede wszystkim żel do codziennego mycia twarzy z peelingiem, a także maseczki 2-3 razy w tygodniu z glinką zieloną. W razie pojawienia się zmian zapalnych - grudek i krost - dobrze jest mieć pod ręką pastę cynkową (do kupienia w aptece), która ma działanie silnie wysuszające i ściągające.

Zachęcam mimo wszystko do odwiedzenia lekarza dermatologa, gdyż to on, po dokładnym badaniu, dobierze odpowiednie leki i zasugeruje preparaty kosmetyczne.

Pozdrawiam.

Witam najlepiej w domu stosować leki i maści przepisane przez dermatologa, w gabinecie można po konsultacji dobrać zabiegi medyczne. W zależności od stanu skóry wykonuje się peelingi medyczne+ mikrodermabrazję jeśli nie ma przeciwwskazań do niej.Plus odpowiednia pielęgnacja cery.I tak połączona kuracja da najlepsze efekty lecznicze.