Domowe sposoby na szybkie i skuteczne usunięcie trądziku

Jaki jest najlepszy domowy sposób na szybkie usunięcie trądziku?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nieocenione w leczeniu trądziku są zioła. Aby oczyścić cerę, 3 razy w tygodniu rób ziołowe parówki, które rozpulchnią skórę i otworzą pory. Do wrzącej wody wrzuć garść rumianku, kwiatu lipy lub szałwii. Pochyl twarz nad miksturą (w odległości 15 cm) i przykryj głowę ręcznikiem. Wytrzymaj tak około 10 minut. Jeśli nie lubisz tego typu zabiegów, przygotuj ziołowy kompres. Dwie łyżki siemienia lnianego zalej szklanką wrzątku. Tak powstały okład (jeszcze ciepły) nałóż na twarz na 20 minut. W domu możesz również przyrządzić tonik: 10 g rumianku zalej szklanką wrzącej wody destylowanej. Zostaw pod przykryciem, odcedź i używaj do przemywania skóry twarzy dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Zbawienny wpływ na skórę trądzikową ma także herbatka z bratka (Zielnik Apteczny, 3,99 zł). Pij ją 2 - 3 razy dziennie po posiłku.

Dzień dobry, najlepszym domowym sposobem jest umówienie się do dermatologa na konsultację :).

Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

www.lenartowiczclinic.pl