Czy hydroksyzyna ma działanie przeciwdepresyjne?

W odpowiedzi na jedno z moich pytań na tym portalu lekarz laryngolog stwierdził: hydroksyzyna to lek przeciwdpresyjny. Nie znalazlem nigdzie potwierdzenia, ze jest to prawda. Czy hydroksyzyna istotnie ma dzialanie przeciwdepresyjne?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. . Nie jest to stricte lek przeciwdepresyjny, choć jego podstawowe działania to działanie przeciwlękowe oraz uspokajające. Są to więc ekwiwalenty depresyjne.