Doraźne stosowanie leku Propranolol przy lęku scenicznym

Lekarz pierwszego kontaktu, zapisał mi Propranolol przy tzw "lęku scenicznym", pracuje na odpowiedzialnym stanowisku i wystąpienia publiczne wywołują u mnie stany silnego poddenerwowania które strasznie widać, trzęsę się, głos mi się załamuje, puls mam strasznie wysoki.Ziołowe preparaty nie pomagały mi przy takich stanach, wręcz otumaniały mnie na cały dzień.Czy 10mg można przyjmować doraźnie,czy nie kłóci się to z jego pierwotnym wskazaniem. Czy stosując go doraźnie nie zrobię sobie krzywdy?

Witam,

Opisane objawy wskazują na lęk społeczny ("Lęk sceniczny" jest jego przejawem). Leki pomagają - ale tylko doraźnie. Problemy takie jak Pani na dłuższą metę i skutecznie pomaga rozwiązać psychoterapia poznawczo-behawioralna. Kilkanaście spotkań i poczuje się Pani znacznie pewniej podczas wystąpień i prezentacji. Wiem, bo pracuję z podobnymi problemami od lat. Potwierdzają to również liczne badania empiryczne.

Gdyby miała Pani więcej pytań, chętnie odpowiem.

Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska
------
Centrum Psychologii Integralnej InTeGral
ul. Balonowa 15/4
Warszawa
tel. 607 970 523