Doskwierający odruch wymiotny

Witam. Od dłuższego czasu doskwiera mi odruch wymiotny. Pojawia się nawet podczas mycia zębów, przy spożywaniu alkoholu w czasie reakcji z nieprzyjemnymi zapachami. Czym może być spowodowana taka przypadłość? Jak mozna ją leczyć? ewentualnie do jakiego lekarza muszę udać się?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do gastrologa. Prawdopodobnie jest to związane z infekcją śluzówki żołądka lub refluksem.