Dostałam okres - czy to ciąża?

Przypuszczam, że jestem w ciąży, a dostałam okres. Jest on dość obfity. Czy jest to normalne?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Nie napisała Pani na jakiej podstawie opiera swoje przypuszczenia o ciąży. Jeśli nie wykonała Pani testu ciążowego czy badania poziomu hormonu bHCG z krwi, a jedynie opiera się na subiektywnych objawach i fakcie odbycia niezabezpieczonych stosunków, to może się Pani mylić i nie być w ciąży.

Jeśli ciąża została potwierdzona w jednej z wymienionych form, to takie krwawienie może jej towarzyszyć. Szacuje się, że mniej więcej jedna trzecia kobiet doświadcza krwawień w ciąży o różnej intensywności w okresie spodziewanych miesiączek, w pierwszym trymestrze ciąży. Krwawienie takie, jeżeli towarzyszy mu ból podbrzusza może również oznaczać wczesne poronienie. Przy silnym bólu mogą być to bardzo niepokojące objawy ciąży pozamacicznej.

Najlepiej by było potwierdzić ciążę testem ciążowym i umówić się na wizytę kontrolną u lekarza.

Pozdrawiam serdecznie!